-4 C
Скопје

Tag : Џон Мекинро

Магазин Магазин слајдер Сцена

Хоспитализирана Тејтум О‘Нил, се заканувала дека ќе скокне од терасата

Слободен печат
Актерката Тејтум О‘Нил се заканувала дека ќе си го одземе животот во својот дом во Лос Анџелес, по што полицијата ја одвела во локалната болница,...
Останатo Спорт

Мекинро: Новак ќе биде „лошо момче“ до крајот на кариерата

Слободен печат
Најдобриот тенисер на светот е дисквалификуван од УС Опен откако го погоди линискиот судија со топче. Ѓоковиќ во 11. гем од првиот сет претрпе брејк...
Останатo Спорт

Ѓоковиќ ќе игра на „УС Опен“, но не и Надал!?

Слободен печат
Тениската легенда Џон Мекинро се надева дека Новак Ѓоковиќ ќе настапи на „УС Опен“, а според него можно е истото да не го направи Рафаел...
Останатo Спорт

Бекер: Младите тенисери немаат м***ња за големи победи

Слободен печат
Новак Ѓоковиќ со триумфот на Австралија Опен ја продолкжи доминацијата на големата тениска тројка на најголемите турнири. Триумфот во Мелбурн беше 13. по ред триумф...
Останатo Спорт

Мекинро: Се обложувам дека Ѓоковиќ ќе биде рекордер!

Слободен печат
Легендарниот американски тенисер Џон Мекинро, сега коментатор на „Еуроспорт“, вели дека кога би морал да се обложи, би се обложил дека Новак Ѓоковиќ ќе биде...
Останатo Спорт

Ривалството помеѓу Федерер и Надал не е најголемо

Слободен печат
Мекинро смета дека низ историјата имало исто така големи ривалства кои одбележале една ера од тенисот. – Дуелите помеѓу Федерер и Надал дефинитивно се фантастични,...
Останатo Спорт

Мекинро: Мислам дека сезоната за Ѓоковиќ е завршена

Слободен печат
Новак Ѓоковиќ предвреме ги заврши настапите на УС Опен поради повредата на рамото. Првиот тенисер на АТП ранг листата, во третиот сет од осминафиналето против...
Останатo Спорт

На ривалите им е мака од Ѓоковиќ

Слободен печат
Новак Ѓоковиќ сигурно чекори кон одбрана на титулата во Вимблдон, откако во осминафиналето го победи Уго Умбер. Првиот светски рекет славеше со 6:3,6:2,6:3 за еден...
Останатo Спорт

Ѓоковиќ доби моќен сојузник во „војната“ со Кирјос

Слободен печат
Легендата на тенисот  Џон Мекинро кој сега работи како стручен аналитичар за неколку ТВ куќи застана во одбрана на светскиот рекет број 1, Новак Ѓоковиќ,...
Останатo Спорт

Големата тениска тројка ќе „уништи“ уште една генерација

Слободен печат
Мекинро и Бекер кои сега работат како тениски аналитичари, упатија сериозни критики кон младите тенисери кои се при врвот на АТП ранг листата, дека сè...