Tag : џери слоун

Кошарка Спорт

Почина легендарниот тренер на Јута џез, Џери Слоун

Слободен печат
Поранешниот тренер на „џезерите“ почина на 78-годишна возраст,а веќе четири години се бореше со Паркинсоновата болест. „Исто како и Стоктон и Мелоун, така и Џери...