16 C
Скопје

Tag : Џек Милер

Останатo Спорт

МОТО ГП: Триумф на Милер во Ле Ман

Слободен печат
Возачот на Дукати, Џек Милер дојде до втората победа по ред откако славеше на трката за Големата награда на Франција која е петта во шампионатот....
Останатo Спорт

Милер е херојот на „Дукати“, катастрофа на Квартараро!

Слободен печат
Возачот на „Дукати“, Џек Милер триумфираше на денешната трка од Мото ГП шампионатот за Големата награда на Шпанија. Австралиецот во Херез дојде до првата победа...
Останатo Спорт

Мото ГП: Жоан Мир најдобар во „кралската“ класа!

Слободен печат
Возачот на Сузуки, Жоан Мир ја освои титулата шампион на „кралската“ класа пред самиот крај на сезоната. Тој го освои седмото место на Големата награда...
Останатo Спорт

МОТО ГП: Морбидели најбрз во квалифициите во Валенсија

Слободен печат
Возачот на Петронас Јамаха, Франко Морбидели ја освои пол позицијата пред трката за Големата награда на Валенсија која е претпоследна во сезоната. Италијанецот на патеката...
Останатo Спорт

Мото ГП: Поништен најбрзиот круг на Бањаја, пол позицијата за Вињалес

Слободен печат
Вињалес до пол позицијата дојде благодарение на киксот на возачот на Прамак Дукати, Франческо Бањаја кој имаше најбрз круг. Имено, најдоброто време на Бањаја беше...
Останатo Спорт

Оливеира до триумф на последната кривина, моторот на Вињалес како „ракета“! (ВИДЕО)

Слободен печат
Возачот на „КТМ Тех3“, Мигел Оливеира триумфираше на Големата награда на Штаерска, петта трка од Мото ГП шампионатот и испиша историја. Тој стана првиот Португалец...
Останатo Спорт

Шампионско славје на Маркес во Валенсија

Слободен печат
Возачот на „Репсол Хонда“, Шпанецот славеше пред домашната публика во Валенсија, а трката ја заврши со време 41:21.469 минута. Втор низ целта помина возачот на...
Останатo Спорт

Доминација и во Брно, Маркез дел од „клубот 50“!

Слободен печат
На тој начин Маркез ја продолжи доминацијата и оваа сезона во најсилната кралска класа и опасно се доближува кон својата шеста шампионска титула. За шпанскиот...
Останатo Спорт

Храбриот Маркез до пол позиција во Брно (ВИДЕО)

Слободен печат
Шпанскиот мотоциклист Маркез на својата Хонда имаше неверојатен круг и на крајот имаше 2,5 секунди подобро време од второпласираниот Џек Милер и Жоан Зарко на...