• Џејмс Мајкл Тајлер

Почина актерот Џејмс Мајкл Тајлер од серијата „Пријатели“: Збогум Гантер…

Џејмс Мајкл Тајлер, актерот познат по ликот на Гантер во култната серија „Friends“ почина во неделата наутро по долго боледување од рак на простата на само 59 годишна возраст. Актерот, кој беше дијагностициран со напредна фаза на овој тип на канцер во септември 2018, починал во својот дом во Лос Анџелес.   View this post …

Почина актерот Џејмс Мајкл Тајлер од серијата „Пријатели“: Збогум Гантер… Read More »