Tag : дерматологија

Хроника

ОЈО: Работиме на предметот на поранешната директорка на Клиниката за дерматологија

Основното јавно обвинителство Скопје продолжува активно да постапува во предметот со поранешната директорка на ЈЗУ Универзитетската клиника за дерматологија – Скопје, се вели во соопштението...
Вести Македонија Слајдер

Кривична за екс директорката на Клиниката за дерматологија

Горан Наумовски
Министертвото за внатрешни работи поднело кривична пријава против поранешната директорка на Клиниката за дерматологија Нина Цаца Билјановска која спротивно на препораките од Владата по враќање...
Здравје Магазин Некатегоризирано

Дерматолозите тврдат: Кожниот лупус не бара посебни кремови, важно е да не се изложувате на сонце

Слободен печат
Производите за секојдневна нега и хигиена нема да имаат негативен ефект врз кожата, но УВ-заштитата на дневна светлина во секој момент е неопходна. Може да се...
Вести Македонија

Дерматолошката клиника доби нова медицинска опрема

Слободен печат
Универзитетската Клиника за дерматологија набави нова медицинска опрема во вкупна вредност од речиси половина милион денари, која ќе обезбеди највисок стандард на дијагностика за пациентите...