24.8 C
Скопје

Tag : денови на медот

Вести Скопје

Од денеска до 6 декември денови на медот во „Рамстор мол”

Слободен печат
Под мотото „Здравје во тегла мед”, од денеска до 6 декември во „Рамстор мол” во Скопје ќе се одржува манифестацијата Денови на медот. Ќе учествуваат...
Вести Ви Препорачуваме Македонија

Климатските промени погубни за пчелите, се намалува производството на мед (ВИДЕО)

Од вчера во Скопје, на улица Македонија се одржува традиционалната манифестација „Денови на македонскиот мед“, во рамки на која пчелари од цела Македонија, гордо ги...