13 C
Скопје

Tag : дејана

Останатo Спорт

ФОТО: Српска спортистка и шампионка која нема раце наслика портрет на Ѓоковиќ

Слободен печат
Таа пред две години го дочека моментот да го запознае нејзиниот животен пример, идол, инспирација, најдобриот тенисер на светот, Новак Ѓоковиќ. Денеска српската спортистка Дејана...
Еспресо Шоу биз

Манекенката Дејана ја заскокотка фантазијата на мажите (ФОТО)

Слободен печат
Српската манекенка Дејана Живковиќ позираше во предизвикувачко издание. Таа веќе долга низа години важи за една од најатрактивните модели, а со новата фотографија го оправда...