• деандре ејтон

Деандре Ејтон има 133 милиони причини да се пресели во Индијана

Центарот на Феникс санс, Деандре Ејтон, кариерата ќе ја продолжи во Источната конференција и тоа во екипата на Индијана пејсерс. Како што пренесува новинарот Адријан Војнаровски, Индијана пејсерс и Деандре Ејтон договориле четиригодишна соработка со која центарот ќе заработи 133 милиони долари. Ејтон по елиминацијата на Феникс во плеј-офот во НБА лигата, одлучи да си …

Деандре Ејтон има 133 милиони причини да се пресели во Индијана Read More »