ВИДЕО: Е. Пелистер ја загуби првата битка со белорускиот Мешков

Денеска во првиот натпревар од четвртфиналето во СЕХА лигата составот на Е. Пелистер во Битола загуби од Мешков Брест со 27:31. Во ниту еден момент од мечот во салата „Боро Чурлевски“ македонскиот вицешампион не беше во водство, од првата до последната минута Белорусите го контролираа резултатот во своја корист. На стартот единствено играчите на Жељко …

ВИДЕО: Е. Пелистер ја загуби првата битка со белорускиот Мешков Read More »