Tag : Чачак

Магазин Магазин слајдер Сцена

Дејан прво зборува со змиите, па ги лови: Овој човек спасил многу животи! (ФОТО)

Васко Спасоски
Кога ќе огрее сонцето и температурата помине преку 30 степени, многу домаќинства во Србија имаат непоканети гости. Во прашање се змиите кои често се гледаат...
Вести Регион

УЖАСНА НЕСРЕЌА ВО СРБИЈА: Автомобил излетал од патот, загинала тинејџерка, уште една девојка тешко повредена

Слободен печат
Една 17-годишна девојка денеска починала во болница во Чачак, Србија од тешките повреди со кои се здобила во сообраќајна несреќа во неделата навечер, а состојбата...
Вести Останатo Спорт

Три бронзени медали за македонските каратисти на Балканското првенство

На Балканското првенство за сениори, што се одржа минатиот викенд во Чачак, нашите каратисти освоија три бронзени медали, сите во борби. Бронзени медали освоија Давид...