• булгур

Булгур: Совршен додаток за многу јадења

Многу е здрав, брзо се готви, изобилува со витамини и влакна – булгурот е одличен прилог во многу јадења, а воодушевува со благиот вкус на јаткасти плодови. Иако лесно се приготвува, грешките се чести. Но, со овој начин на готвење, успехот е загарантиран. Со светлокафеава боја, булгурот е житарка која е добиена при посебна преработка …

Булгур: Совршен додаток за многу јадења Read More »