• Бранко Хаџииљоски – Чајка

Словачка пресилна, Македонија втора на меморијалниот турнир „Бранко Хаџииљоски – Чајка“

Денеска заврши 45 издание на традиционалниот одбојкарски меморијален турнир „Бранко Хаџииљоски – Чајка“, во завршната битка за трофејот македонската сениорска репрезентација загуби од Словачка со 1:3. Словаците кои исто така се учесници на претстојното Европско првенство се покажаа како доста силни противници и на крајот дојдоа до трофејот со две победи, откако претходно со 3:0 …

Словачка пресилна, Македонија втора на меморијалниот турнир „Бранко Хаџииљоски – Чајка“ Read More »