Tag : бостон бруинс

Останатo Спорт

Сопственикот на НХЛ тимот Бостон бруинс  „тежи“ милијарди, а ги отпушта вработените

Слободен печат
Управата на ТД Гарден им испратила писмо на вработените со наслов „Оперативен учинок на коронавирусот“ во кој ги известува работниците дека не се потребни се...
Останатo Спорт

Најкомичниот пенал во историјата на хокејот! (ВИДЕО)

Слободен печат
Конкуренцијата за „титулата“ најбизарен изведен пенал во историјата на зимскиот спорт е прилично голема, а на неа успеа да се најде и еден од најдобрите...