24 C
Скопје

Tag : блокира

Вести Македонија Слајдер

Тилев: Стратешка грешка е прашањето со Бугарија да го одложи или блокира пристапниот процес за членство во ЕУ

МИА Агенција
Северна Македонија оствари голем напредок во реформите и го исполни сето она што Европската Унија го бараше. Признание за успешниот реформски прогрес доаѓа од речиси...
Вести Свет

ЕУ блокира испорака на вакцини на АстраЗенека за Австралија: Воспоставува и регистар за следење на извозот

Слободен печат
Европската комисија и Италија блокираа испорака на вакцини на АстраЗенека за Австралија, бидејќи овој производител не ги исполнил обврските од договорот со ЕУ. Според западните...
Слајдер Хроника

Полицијата го блокира доставувањето на хуманитарна помош од семејството Заеви

Горан Наумовски
Во магацин на улица „Ѓорги Трајков” во Струмица каде се пакуваат хуманитарни пакети кои се донација од семејството Заеви, синоќа влегле полициски службеници и јавен...