24.8 C
Скопје

Tag : бизнис жени

Вести Економија

ВИДЕО | Дисоска: Жените претприемачи треба да добијат помош од владата затоа што се најдоа под поголем удар на пандемијата

Александра Бубевска
Здружението на бизнис жени брои околу 300 членки, но интересот се зголемува заради услугите и информациите што тоа ги нуди, како и заради потребата од...
Вести Македонија

БИЗНИС ЖЕНИ, НОВИНАРКИ, ФУНКЦИОНЕРКИ се закитија со признанија за своите ангажмани

Слободен печат
Министерката за труд и социјална политика Мила Царовска денеска беше прогласена за „Жена на годината 2019″ во рамки на првиот македонски избор, како дел од...