• бикови

Хабиб ја одби можноста за „кам-бек“: Купив овци и се занимавам со земјоделство!

УФЦ шампионот во лесна категорија, Хабиб Нурмагомедов (32), се пензионираше минатиот месец откако ја одбрани титулата со победата над Џастин Гејџи, и се чини дека Дагестанецот не планира да го смени мислењето. – Можете да се борите колку што сакате, но мора да имате цел. Јас ја исполнив мојата – рече Хабиб, кој кариерата ја …

Хабиб ја одби можноста за „кам-бек“: Купив овци и се занимавам со земјоделство! Read More »