Tag : бесење

Вести Свет Слајдер

Смртна казна со бесење за четири Индијци кои силуваа и убија девојка

Слободен печат
Судот во Индија денес издаде налог за извршување на смртна казна над четири лица кои во 2012 година беа осудени за групно силување и убиство...
Вести Свет

ТРАГЕДИЈА ВО САД: Мајка-монструм ги обесила сопствените деца, па лажела дека тие извршиле самоубиство

Слободен печат
Американка (36) е обвинета дека ги обесила сопствените деца во подрумот на нејзината сопствена куќа во Пенсилванија, иако тврди дека нејзината 4-годишна ќерка и нејзиниот...
Вести Свет

МЕСТОТО КАДЕ КИМ ЏОНГ УН ГИ БЕСИ ПРЕДАВНИЦИТЕ: Таму гладните деца ги јадат ОБЕСЕНИТЕ ЛУЃЕ и целото тоа е морбидно

Слободен печат
Интернетот не би бил интернет, ако не постојат луѓе со смисла за црн хумор и вишок на слободно време. Сите ги знаеме приказните за озлогласениот...
Вести Свет

Откриена причината за смртта на Епстајн

Слободен печат
Резултатите од аутопсијата покажаа дека причина за смртта на милијардерот Џефри Епстајн е самоубиство со бесење, изјави портпаролката на канцеларијата на шефот на Патологија во...
Вести Скопје

Почина скопската легенда Алфонсо (ФОТО+ВИДЕО)

Слободен печат
На познатата Фејсбук група Стари Скопјани пред околу еден час е објавено дека познатата скопската легенда и актер Рефет, попознат меѓу народот како Алфонсо, починал....
Вести Хроника

Сопругот на Билјана Беличанец ја пронашол актерката обесена во неговиот стан

Слободен печат
Сашо Миленковски, сопруг на актерката Билјана Беличанец Алексиќ, синоќа во 22.30 часот во  полициската станица Центар пријавил дека во неговиот стан на улица „Истарска“ ја...