Tag : бензински

Вести Економија

„Континентал” до 2028 година ќе укине 5.040 работни места низ светот

Слободен печат
Германскиот производител на автомобилски мотори „Континентал” соопшти дека ќа го намали своето производство заради тоа што построгите правила за емисијата на штетни гасови ќе може...
Вести Економија

Трговците со нафта ги променија цените: ЕВЕ КОЛКУ Е БЕНЗИНОТ, А КОЛКУ ДИЗЕЛОТ

Слободен печат
Од денеска граѓаните ќе полнат гориво по нови цени, откако трговците со нафта и нафтени деривати одлучија да ги променат цените на горивата. Според нивната...