Tag : бензини

Вести Економија

Од ноќеска горивата со нови цени

Слободен печат
Регулаторна го објави новиот ценовник за нафтените деривати во земјава. Според одлуката на регулаторите за неделава ќе има само мала корекција во цените. Од ноќеска ќе...
Вести Економија

Бензините поевтинуваат за три, а дизелот за 2,5 денари по литар

Слободен печат
Бензините од ноќеска на полноќ ќе поевтинат за три, а дизел горивата за 2,5 денари по литар, одлучи денеска Регулаторната комисија за енергетика. Новата цена...
Вести Економија

Зголемување на цените на бензините

Слободен печат
Малопродажните цени на бензините и дизелот од полноќ се зголемуваат за 0,50 денари, одлучи денеска Регулаторната комисија за енергетика. Новата цена на ЕУРОСУПЕР БС-95 ќе...
Вести Економија

Поевтинуваат цените на бензините

Слободен печат
Бензинот Еуросупер БС-95 и Еуродизел (Д-Е V) поевтинуваат за половина денар, Еуросупер БС-98 за денар, а Екстра лесното масло за домаќинство 1,5 денари, согласно со...
Вести Економија Слајдер

Горивата поевтинуваат за половина денар

Слободен печат
За половина денар поевтинуваат бензините, дизелот и екстра лесното масло за домаќинства од ноќеска на полноќ, одлучи денеска Регулаторната комисија за енергетика. Новата цена на...
Вести Економија

Бензините поевтинуваат за 1,5 денари по литар

Слободне печат
Бензините од ноќеска на полноќ поевтинуваат за 1,5 денари по литар, а цената на дизел горивата останува иста, одлучи денеска Регулаторната комисија за енергетика (РКЕ)....
Вести Економија

Бензините од полноќ ќе поевтинат за половина денар

Слободен печат
Бензините поевтинуваат половина денар од ноќеска на полноќ, а кај дизелот нема промена на цената, одлучи денеска Регулаторната комисија за енергетика (РКЕ). Новата цена на...
Вести Економија

Бензините со повисоки цени за половина денар, дизелот останува непроменет

Слободен печат
Цените на ЕУРОСУПЕР 95 и ЕУРОСУПЕР 98 се зголемуваат за половина денар, а дизелот и Екстра лесното масло за домаќинство остануваат со непроменети цени, објави...
Вести Економија

Почекајте до полноќ за да наточите гориво по нови цени

Слободен печат
Од полноќ се намалува цената на бензините од денар до денар и пол, а цената на дизелот и Екстра лесното масло за домаќинство останува непроменета....
Вести Економија

Поевтинуваат бензините од половина до еден денар

Слободен печат
Цените на бензините од полноќ се намалуваат од половина до еден денар, објави денеска Регулаторната комисија за енергетика. За еден денар се намалува цената на...