Tag : баутиста агут

Останатo Спорт

Ѓоковиќ го освои најдолгиот поен на „Вимблдон“ (ВИДЕО)

Слободен печат
При резултат 1:1 во сетови и 4:2 во текот на третиот сет следуваше долга размена на удари меѓу двајцата играчи. На крајот после вкупно 45...
Останатo Спорт

Тениска класика во Лондон: Федерер или Надал? (ВИДЕО)

Слободен печат
За првпат после 11 години, Федерер и Надал ќе играат на грен слем турнирот во Лондон, „Вимблдон“. Во второто полуфинале првиот светски рекет Ѓоковиќ ги...
Останатo Спорт

Надал: Секогаш се посебни пресметките со Федерер!

Слободен печат
Двајца големи ривали, но и пријатели, Надал против Федерер во полуфиналната пресметка во Лондон в петок на престижниот Централен терен после 11 години. – Навистина...