Tag : балерини

Ви Препорачуваме Жена Магазин Магазин слајдер

Стефанија Гаштарска и нејзината мајка Марија: Многу се жртвувавме и двете, но нè тешеше фактот дека успешните приказни се тешки

Јасмина Кантарџиева Димков
Наши соговорнички се две убавици, две балерини, две жени борци, мајка и ќерка, Марија Крстевска, балерина, солист во Македонската опера и балет и дипломиран балетски...
Култура Магазин слајдер

Никогаш не е доцна за БАЛЕТ, овие наши „балерини“ се реализирани дами, мајки или сопруги

Никогаш не е доцна да се исполни сонот од детството. Тоа го потрвдува и оваа балетска група составена од возрасни „балерини“. Идејата за рекреативен балет...
Вести Свет

Путин се СТОПИЛ од емоции заради овие девојки – На КОЛЕНА и ја бакнал раката (ВИДЕО)

Слободен печат
Путин едноставно се „стопил“ пред малите балерини и паднал на колена пред најмладата од нив, бакнувајќи и ја раката. Рускиот претседател се запознал со идните...
Вести Македонија

Успешно заврши Летната балетска школа на ,,Еуролинк осигурување’’

Слободен печат
Во големата балетска сала при ДМБУЦ „Илија Николовски – Луј“ вчера се одржа завршниот час од Летната Балетска школа организирана од „Еуролинк осигурување“. Балетската школа...