24.8 C
Скопје

Tag : бадеми

Магазин Магазин слајдер Храна

Неодолив колач со крушки и бадеми во кој ќе ужива целото семејство

Слободен Печат
Изненадете ги вашите најблиски со овој извонреден колач со крушки и бадеми. СОСТОЈКИ: 150 г путер 120 г шеќер 2 јајца 120 г брашно 100...
Магазин Магазин слајдер Храна

Зошто е важно бадемите да стојат во вода пред да ги консумирате?

Слободен печат
Крцкавите и хранливи, бадемите се совршена закуска за брзо заситување. Благодарение на неверојатните здравствени придобивки, бадемите се најпопуларни меѓу бројните јаткасти плодови. Неколку бадеми во...
Здравје Магазин Магазин слајдер Храна

Најздрави природни грицки: смеете да ги јадете во секое време

Слободен печат
Секој сака грицки – мали, ситни, вкусни залачиња кои ги јадеме несвесно, не размислувајќи колку се добри за нашето здравје и линија. Кажете им НЕ...
Здравје Магазин Магазин слајдер

Научниците потврдија: Јаткастите плодови можат значително да го подобрат генетскиот профил на сперматозоидите

Слободен Печат
За прв пат, нутриционистите успееја да потврдат дека има поврзаност помеѓу одредена храна и квалитетот на спермата, во овој случај – бадеми, лешници и ореви....
Магазин Магазин слајдер Храна

Направете нешто вкусно ова попладне – Мафини со кајсии и бадеми

Слободен печат
Состојки: 2 јајца 150 милилитри масло за јадење 250 милилитри млеко 150 грама шеќер 450 грама брашно 1 прашок за печиво 200 грама кајсии 100...
Здравје Магазин

Намирници кои ќе ви помогнат да ја намалите желбата за благо

Слободен печат
Добро е познато дека шеќерот предизвикува голема зависност, па навистина е многу тешко да се прекине со консумирањето на благо. Поради тоа, за да ја...
Еспресо Храна

Посни чоко бомбици со бадеми

Слободен печат
Подгответе ги овие лесни и супервкусни посни бомбици од чоколадо и бадеми… Потребни состојки: -120 гр. темно посно чоколадо -50 гр. бадеми -1 голема лажица...