24.8 C
Скопје

Tag : атп трка

Останатo Спорт

Ноле трет, Рафа осми: Доказ дека помладите полека го освојуваат тенисот

Слободен печат
Асоцијацијата на тениски професионалци ја објави новата листа на АТП трката и за првпат од 2014 година, на врвот, во овој дел од сезоната, нема...
Останатo Спорт

Ѓоковиќ останува без првото место!?

Слободен печат
Иако е убедливо прв на АТП ранг листата, Ѓоковиќ нема така голема предност кога е во прашање АТП трката, во која се сметаат бодовите освоени...