20.8 C
Скопје

Tag : Арјанит Хоџа

Вести Економија

Хоџа: Не се размислува за повлекување на предлог-законот за продажба на државно земјоделско земјиште

Слободен печат
 Министерот за земјоделство Арјанит Хоџа денеска изјави дека не се размислува за повлекување на предлог-законот за продажба на земјоделско земјиште во државна сопственост, бидејќи како...
Вести Македонија Слајдер

Хоџа: Најостро ги демантирам сите изнесени навреди и лаги

Слободен печат
Откако порталот Шќип медиа објави дека министерот за земјоделство, шумарство и водостопанство, Арјанит Хоџа за шест месеци потрошил 22 794 евра за кафе и ручек...
Вести Економија

Хоџа и Нуредини во Анкара: Создаваме можности за нови инвестиции и соработка во областа на одржливо управување со водни ресурси и заштита на шумскиот потенцијал

Слободен печат
Владина делегација предводена од министерот за земјоделство, шумарство и водостопанство, Арјанит Хоџа, и министерот за животна средина и просторно планирање, Насер Нуредини, денеска во Анкара...
Вести Македонија Слајдер

Состанок меѓу тутунарите и откупувачите во петок: МЗШВ ќе посредува за изнаоѓање на решение

Слободен печат
За в петок е закажан состанок на незадоволните тутунари со откупувачите, а ќе посредува Министерството за земјоделство за да се најде решение за проблемите и...
Вести Економија

Министерот Хоџа со мислење: Ако се укине четвртата класа тутун, ќе се постигне повисока откупна цена

Слободен печат
Точно е дека откупот на тутунот се одвива со многу слаба динамика, но тоа е така поради ковид-19 кризата и временските услови. Засега, на отворените...
Вести Економија

Тутунарите и откупувачите на средба со министерот Хоџа

Слободен печат
Министерот за земјоделство, шумарство и водостопанство, Арјанит Хоџа денеска ќе одржи работен состанок со тутунопроизводителите и откупувачите на тутун. На средбата, како што најави вчера...
Вести Македонија Слајдер

Николовски – Хоца: Претендираме да освоиме најмногу мандати во 6-тата изборна единица, која е мерило за довербата од гласачите Албанци

Слободен печат
Работните групи на СДСМ и Движењето Беса, предводени од генералните секретари Љупчо Николовски и Арјанит Хоџа ќе имаат состанок во хотел „Арка“, каде пред започнување...