20 C
Скопје

Tag : антонио бандерас

Магазин Магазин слајдер Сцена

Селма Хајек во солзи поради секс-сцените со Бандерас: Од страв не го пуштав пешкирот со кој бев покриена

Слободен печат
Селма Хајек имала 23 години кога добила улога во теленовелата „Тереза“ во 1989 година во родното Мексико. Во 1991 година, се преселила во САД со...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Беше на листата на најзгодни актерки на сите времиња, а потоа сама призна дека ја уништиле операциите! (ФОТО)

Васко Спасоски
Актерката Мелани Грифит (62) не ја исплаши пандемијата на коронавирусот и големиот број на заразени во Америка, па во неделата беше видена како шета во...
Еспресо

Селма Хаек заигра, а Антонио Бандерас ѝ напиша: „Оле“! (ВИДЕО)

Слободен печат
Глумицата Селма Хаек на Инстаграм сподели видео со кое за еден ден собра повеќе од еден милион лајкови, а на нејзиниот стас не одолеа ни...
Еспресо Филм и ТВ Шоу биз

Антонио Бандерас има големи планови за својот мјузикл!

Слободен Печат
Антонио Бандерас (59) ја восхити јавноста со својот мјузикл кој го постави во поранешното кино во родниот град Малага, пишува thelocal.es. Претставата „A Chorus Line“...
Еспресо Шоу биз

Прекрасна е! Антонио Бандерас се појави со ќерка му на црвениот тепих (ФОТО)

Слободен Печат
На 23-то доделување на холивудските филмски награди, се собраа голем број познати личности како што се Оливија Вајлд, Никол Кидман, Шерлиз Терон, Рене Зелвегер, Ал...
Еспресо Шоу биз

Антонио Бандерас си фати 20 години помлада девојка: Актерот многу се заљубил, ништо друго не го интересира (ФОТО)

Слободен печат
Актерот Антонио Бандерас (59) вчера беше на премиерата на филмот „Pain and Glory“ на њујоршкиот фестивал со својата 20 години помлада партнерка – Никол Кимпел....
Магазин Филм и ТВ

Антонио Бандерас прогласен за најдобар актер во Кан

Слободен печат
Златната палма на овогодинешниот Кански филмски фестивал ја доби филмот „Паразит” на јужнокорејскиот режисер Бонг Џон-ху јавува дописникот на МИА. Златната палма ја додели француската...
Еспресо Шоу биз

ШОУ НА БАНДЕРАС: Еве што направи холивудскиот актер на црвениот тепих во Кан (ФОТО)

Слободен печат
Холивудскиот актер Антонио Бандерас приреди вистонско шоу на црвениот тепих на Канскиот фестивал. Популарниот актер им позираше на фотографите во Кан во неколку разлини улоги...