• андреа коевска

ВИДЕО | Андреа не влезе во големото финале на Евровизија

И покрај одличниот настап, македонската евровизиска претставничка Андреа Коевска не се пласираше во големото финале. Таа настапи со реден број 11 и ја испеа својата песна „Circles“ за време на втората полуфинална вечер на 66. издание на Изборот на песна за Евровизија. Вечерва беа одбрани уште десет финалисти – Финска, Србија, Азербејџан, Австралија, Естонија, Романија, …

ВИДЕО | Андреа не влезе во големото финале на Евровизија Read More »