17.8 C
Скопје

Tag : алгоритам

Магазин Магазин слајдер Технологија

Првиот човек на Инстаграм ќе ви објасни зошто одредени содржини се покажуваат почесто од другите: Искористете ги овие совети

Слободен печат
Адам Мосери, првиот човек на „Инстаграм“, одлучил малку да им објасни на корисниците како работи оваа социјална мрежа, а на тој начин сите заинтересирани конечно...
Вести Македонија Слајдер

Од денеска во функција новиот алгоритам за оздравување на пациенти заболени со КОВИД-19

Слободен печат
Министерството за здравство информира дека од денеска, во системот на МојТермин, е во функција новиот алгоритам за оздравување на пациенти заболени со КОВИД-19. Новиот алгоритам...
Спорт Фудбал

Италијанците имаат и контроверзен „План Б“ доколку Серија А се прекине или не се продолжи

Слободен печат
Доколку Серија А која е запрена на 8. март, повторно се прекине ФИГЦ одреди дека сезоната ќе заврши со доигрување за шампион и за местата...
Вести Скопје

ДЗСИ нема ингеренции да контролира дали се почитува алгоритамот и бројот на патници во градскиот превоз

Слободен печат
На новинарско прашање за тоа дали се спроведуваат контроли во градскиот превоз каде не се почитува посебниот протокол, директорката на ДЗСИ Ирина Сотирова-Бухова, како и...