ал Archives - Слободен печат

Tag : ал

Вести Планета

Во Ирак убиен близок соработник на ал Багдади

Слободен печат
„Десната рака” на лидерот на Исламска држава, Абу Бакр ал Багдади е убиен за време на операција на ирачката разузнавачка служба во покраината Анбар. Во...
Вести Планета

Загинаа 26 лица при нападот на Ал Шабаб

Слободен печат
Сомалиските безбедносни сили ја завршија операцијата со која е ставен крај на нападот што го изврши синоќа екстремистичката исламистичка организација Ал Шабаб врз хотел во...