4 C
Скопје

Tag : аделаида

Останатo Спорт

ВИДЕО: По излегувањето од карантин, Ѓоковиќ покажа какви рагби трикови научи од атрактивна новинарка

Слободен печат
Новак Ѓоковиќ го заврши задолжителниот 14-дневен карантин по пристигнување во Австралија и првата работа што ја направи беше да се прошета во паркот во Аделаида...
Останатo Спорт

Ѓоковиќ по карантинот имаше сили само за еден сет

Слободен печат
Најдобриот светски тенисер Новак Ѓоковиќ кој вчера излезе од 14-дневен карантин, денеска одигра само еден сет кој го доби против Италијанецот Јаник Синер. Ѓоковиќ го...
Останатo Спорт

Заврши карантинот на Ѓоковиќ

Слободен печат
Од денеска првата група на тенисери и тенисерки кои пристигнаа во Австралија пред настапот на првиот годинешен грен слем турнир, е „слободна“ бидејќи и заврши...
Останатo Спорт

ВИДЕО: Ѓоковиќ откри што прво ќе направи кога ќе излезе од карантин

Слободен печат
Пред балконот на хотелот во кој се наоѓа Новак Ѓоковиќ повторно е интересно, овој пат српскиот тенисер се дружеше со новинарите. По пристигнувањето во Австралија,...
Останатo Спорт

Директорот на Австралија Опен ги разреши дилемите: Кога си најдобар, добиваш подобри услови

Слободен печат
Директорот на Австралија Опен, Крег Тили изјави дека организирал видео конференција со тенисерите и тенисерките поради строгиот карантин кој го наметна Владата. – Можеа да...
Останатo Спорт

ФОТО: Како изгледа карантинот на Ѓоковиќ за 1.800 евра

Слободен печат
Новак Ѓоковиќ заедно со Рафаел Надал, Доминик Тим и трите најдобри тенисерки, Ешли Барти, Симона Халеп и Наоми Осама, се сместени во карантин во хотелот...
Останатo Спорт

Ѓоковиќ не сака привилегиран статус од организаторите на Австралија Опен

Слободен печат
Организаторот сакаше најдобрите тројца тенисери и тенисерки на АТП и ВТА ранг листите, задолжителниот двонеделен карантин да го поминат во Аделаида и потоа да одиграат...
Останатo Спорт

Ѓоковиќ и Надал ја отвораат новата сезона пред АТП купот

Слободен печат
Најдобриот тенисер на светот, Новак Ѓоковиќ, официјално треба да ја отвори новата сезона на 29 јануари, кога е закажан еднодневен турнир во Аделаида – град...
Останатo Спорт

Ѓоковиќ деновите во карантин нема да ги помине во Мелбурн туку во друг град во Австралија

Слободен печат
Новак Ѓоковиќ, Рафаел Надал и Доминик Тим кај мажите како и Симона Халеп и Ешли Барти кај дамите, задолжителниот двонеделен карантин по доаѓањето во Австралија...