Струмичанец обљубил малолетничка

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Утринава во 6 часот во СВР Струмица, четириесетгодишна мајка на малолетно девојче пријавила дека С.К. (23) извршил обљуба врз нејзината малолетна ќерка. Се преземаат мерки за расчистување на случајот.
Прочитајте и...  Приведен вработен од Специјалниот завод во Демир Капија поради допирање и бакнување девојка згрижена во домот

Прочитај повеќе

Приведен вработен од Специјалниот завод во Демир Капија поради допирање и бакнување девојка згрижена во домот

Слободен печат

Тетовец со нож се заканувал во продажен објект каде работи неговата поранешна сопруга

Слободен печат

Кривични пријави против двајца тетовци кои со нож и пиштол ги решавале недоразбирањата

Слободен печат

Тешко повреден тракторист од Демир Хисар

Стружанец повреден на улица во Скопје

Се удави рибар во водите на Вардар кај Миравци

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Жител од с. Лопате наместо да биде во изолација заминал за Австрија, велешанец организирал свадба во дворот од куќата

Слободен печат

Кривични за шет лица од Радовиш, го оштетиле буџетот за околу 228.300 денари

Слободен печат

Разбојништво во стан во центарот на Тетово   

МИА Агенција

Скопјанец обвинет за незаконско поседување оружје

Скопјанец обвинет за недозволена трговија со кокаин

МИА Агенција

Повреден тракторист на падините на Огражден