СРБИЈА ПОД ВОДА: Воведена вонредна состојба

Во Србија воведена е вонредна состојба од поплави на територија на цела земја, пренесуваат српските медиуми.

Пет лица биле евакуирани поради поплави уште синоќа во околината на Краљево и Чачак, а автобус со 15 лица, кој поради обилни дождови се заглавил на патот Краљево-Крагујевац, успешно е извлечен, пренесуваат српските медиуми

Три лица биле евакуирани во околината на Краљево, а две во местото Вича кај Чачак, информираат од тамошното МВР.

Сопоред последните информации, селото Вича, во општината Лучани, речиси целосно било под вода, а како што пренесува курир.рс многу села од западниот дел на Србија исто така се зафатени со страшни полави.

Прочитајте и...  Надлежните заловија и чипираа уште еден рис во близина на Стража

Прочитај повеќе

Спиропали: Господ нека му помогне на Илир Мета

Маријана Митровска

Две лица починаа во Иран, денеска им беше потврден коронавирусот

Слободен печат

Колку кокаин заплени МВР? Македонија била крајна дестинација

Слободен печат

Пленковиќ: Ако обвинителот Јелениќ не поднесе оставка, ќе го разрешиме

Слободен печат

Шентоп: Забелешките на Макрон за борба со исламскиот сепаратизам се пример за сурова исламофобија

Слободен печат

МАЖИ СО ПУШКИ И ЖЕНИ СО МАРАМИ ВО БАЗЕН: Политичари под кривичен прогон за расистичка боенка

Слободен печат

Остави Коментар

14 − два =

Прочитај повеќе

Георгиева: Коронавирусот е сериозна неизвесност со која се соочува глобалната економија

Слободен печат

Чулев не ја потврдува количината на запленетата дрога во Сарај

Слободен печат

Бугарскиот патријарх Неофит: Православните браќа во Македонија може да сметаат на наша поддршка

Слободен печат

Пратеничката листа на ДУИ во петтата изборна единица ќе ја предводи Џафери?

Слободен печат

Македонските деца имаат релативно светла иднина

Слободен печат

Грипот ги изненади здравствените власти, мерки за заштита сè уште нема

Мими Ш. Петкова