Со нив се од времето кога немаа пари, ниту играа за познати клубови: Пандев, Нестровски и Трајковски се вистински среќници (ФОТО)

Велат дека позади секој успешен маж стои многу силна жена. И  по се изгледа има многу вистина во ова.

Сте се запрашале зошто едни од нашите најдобри фудбалери, Горан Пандев, Илија Нестероски и Александар Трајкоски имаат успешни кариери?

Одговорот е едноставен. Позади нив стојат три успешни дами кои со нив се уште од времето кога ниту играа за познати клубови, ниту пак имаа пари.

Ова е сопругата на Горан Пандев, Надица. Двајцата својата љубовна бајка ја имаат започнато уште во најмладите години, а во брак се од 2009 . Плод на нивната љубов се трите дечиња Филипо, Ана и Софија.

 

View this post on Instagram

 

Happy Birthday zlato ❤️❤️❤️❤️

A post shared by Goran Pandev (@goranpandev19) on

Илија Нестороски или во Италија познат како Несторгол е пример за тоа дека ниту славата, ниту парите кои ги заработува не го сменија. И тој како Пандев, дели слична приказна.

Со неговата Мартина се заедно скоро 10 години, а исто така тие се родители на две прекрасни деца.

 

View this post on Instagram

 

#sreknanovagodina🎅🎄🎉 #buonanno🎉🍾#happynewyear 🎉🍾

A post shared by Ile Nestorovski 3️⃣0️⃣ (@nestoro30) on

Во 2015 година во тавче рипна и Алексанар Трајковски, фудбалерот кој неодамна потпиша за шпанска Мајорка. Негова избраничка е убавата Србинка Александра Урошевиќ со која го имаат синот Матеј (3).

 

View this post on Instagram

 

With my wife.👫❤️🍀🇨🇾

A post shared by Alex Trajkovski 1️⃣0️⃣ (@alextrajkovski8) on

Прочитај повеќе

Свежа кожа – ново лице: Жолт индиски пилинг од куркума кој длабински ја чисти кожата за само 20 минути

Слободен печат

Прекумерното потење во топлите денови може да ве доведе до непријатна ситуација – Еве како да го спречите!

Слободен печат

Историски настан: Астронаутите на Спејсикс и НАСА пристигнаа на вселенската станица (ВИДЕО)

Слободен печат

РЕЦЕПТ: Кифлички со јогурт

Слободен печат

Свештеник одржа миса на Фејсбук, но не забележа дека стиснал погрешно копче (ВИДЕО)

Слободен печат

Ана Николиќ го прифати предизвикот на Цеца: Објави неодолива фотографија од детството!

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Урнебесно! Андрија Милошевиќ ги запали социјалните мрежи со новиот предизвик! (ВИДЕО)

Слободен печат

Не тато, застани немој – Погледнете како овој пензионер и покрај карантинот отиде на кафе – КАКО ГОСПОДИН! (ВИДЕО)

Слободен печат

„Битлси“, Блонди „U2“: Погледнете како би изгледале омотите на славните музички албуми во време на коронавирус! (ФОТО)

Слободен печат

Неверојатно куче посвоило бебе опосум од кое не се одвојува ниту денес (ВИДЕО)

Слободен печат

Убедени се дека така ќе им биде полесно: Истражување открива зошто луѓето изневеруваат

Слободен печат

Анџелина има сериозна здравствена криза? Светските медиуми пишуваат за актерката, причината е тажна, а асистентките се во паника!

Слободен печат