Сите се смеат за манекенскиот чекор на бујната старлета во танга (ВИДЕО)

Инстаграм моделот Деми Роус последните денови е тема број еден за шега откако се обиде во улогата на манекенка и се прошета на модната писта.

Откако на социјалните мрежи се појавија снимки од нејзиното одење, започна колекција од „мемиња“ и ГИФ-ови, па Деми мораше да се огласи на социјалните мрежи.

Имено, иако снимките настанале пред неколку месеци, дури сега го достигнаа врвот на попалрноста.

Деми на пистата одеше вака:

Ако се прашувате кој би ангажирал жена која така чекори по писта, одговорот е – таа сама.

Деми рекламираше долна облека од својот бренд.

Прочитајте и...  Манекенката Ирина Шајк суптилно провоцира на Инстаграм! (ФОТО)

Нејзиниот чекор го нарекоа „најлошиот чекор на пистата некогаш“.

„Ја сакам Деми, но ова е големо не“, „Убава е, но пистата не е за неа“, „Кој дозволил ова да се случува на пистата“ – се само некои од коментарите.

Деми признала дека не е најдобра манекенка на светот, но открила каде „запнало“.

– Бев нервозна, не сакав тоа да го работам, чевлите ми беа преголеми и превисоки, а да не зборувам за личните проблеми. Мајка ми умре еден месец претходно – напишала таа.

– Сакав да излезам од својат комфорна зона и да ги направам моите родители гроди, а тоа бараше многу храброст, па сум горда самата на себе – додала.

Прочитај повеќе

Свежа кожа – ново лице: Жолт индиски пилинг од куркума кој длабински ја чисти кожата за само 20 минути

Слободен печат

Прекумерното потење во топлите денови може да ве доведе до непријатна ситуација – Еве како да го спречите!

Слободен печат

Историски настан: Астронаутите на Спејсикс и НАСА пристигнаа на вселенската станица (ВИДЕО)

Слободен печат

РЕЦЕПТ: Кифлички со јогурт

Слободен печат

Свештеник одржа миса на Фејсбук, но не забележа дека стиснал погрешно копче (ВИДЕО)

Слободен печат

Ана Николиќ го прифати предизвикот на Цеца: Објави неодолива фотографија од детството!

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Урнебесно! Андрија Милошевиќ ги запали социјалните мрежи со новиот предизвик! (ВИДЕО)

Слободен печат

Не тато, застани немој – Погледнете како овој пензионер и покрај карантинот отиде на кафе – КАКО ГОСПОДИН! (ВИДЕО)

Слободен печат

„Битлси“, Блонди „U2“: Погледнете како би изгледале омотите на славните музички албуми во време на коронавирус! (ФОТО)

Слободен печат

Неверојатно куче посвоило бебе опосум од кое не се одвојува ниту денес (ВИДЕО)

Слободен печат

Убедени се дека така ќе им биде полесно: Истражување открива зошто луѓето изневеруваат

Слободен печат

Анџелина има сериозна здравствена криза? Светските медиуми пишуваат за актерката, причината е тажна, а асистентките се во паника!

Слободен печат