1 C
Скопје

Сите расположливи полициски сили сè уште се на нозе и трагаат по Турчинот што изврши двојно убиство во Зеница

Сите расположливи полициски сили сè уште се на нозе и го бараат Канер (Фуат) Тајлан, државјанин на Република Турција, со живеалиште во Зеница, кој е осомничен за денешното двојно убиство во населбата Нова Зеница, во Босна и херцеговина. 

Како што пренесува Српскаинфо, тој најпрво го уби Рамиз Одобашиќ, чие тело беше пронајдено во грмушките, а потоа и Арслан Мујиќ, граѓанин на Зеница, кој беше трговец со девизи.

Имено, како што дознава Аваз, Канер Тајлан го повикал братот на Арслан, кој исто така бил трговец со девизи, да му замени со 55.000 евра.

– Арслан, кој го повика Рамиз Одобашиќ затоа што тој самиот немаше толку пари. Кога стигнале таму, настанал хорор – изјави за Аваз, пријател на жртвите.

Прочитајте и...  Владата ја усвои Програмата за економски реформи 2021-2023 - стратешки документ за реформи координиран од Министерството за финансии

Соочен со класична заседа, Одобашиќ најпрво пружил отпор по што бил убиен на самото место, а потоа, според изворот, фрлен во грмушките.

– Тогаш го уби и Арслан. Голем шок. Ние работиме заедно 30 години, јадеме ист леб. Никој сè уште не може да поверува што се случи – вели соговорникот на Аваз.

Особено е шокантно што убиениот го познавал осомничениот убиец од Турција, имајќи предвид дека имал ресторан за брза храна на влезот на пазарот.

Поврзани вести

АМСМ апелира на внимателно возење: Сообраќајот се одвива по влажни коловози

Слободен печат

ВИДЕО I Орбан повторно го шокира светот: Оддаде признание на нацистички пилот, нарекувајќи го витез и херој

И.И.

УХМР: Ноќеска облачно со повремени врнежи од снег

Слободен печат

Утре без струја дел од општините Карпош и Сарај

Слободен печат

Џенет Јелен е прва жена секретар за финансии на САД

Слободен печат

Србите кои се вакцинирани, од 1 мај ќе можат непречено да влезат во Грција

Слободен печат

Остави Коментар