Силувана 86-годишна старица во нејзиниот дом во Кочани

До полицијата во Кочани пристигна пријава дека непознато лице се обидело да изврши обљуба врз 86-годишна жена во нејзиниот дом. Настанот се случил околу полноќ при што непознатиот физички ја нападнал старицата и ѝ одзел материјални средства.

Извршен бил преглед од лекар, а за настанот бил известен Јавен обвинител.

Извршен бил увид на местото на настанот од увидна екипа од Полициската станица Кочани.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Прочитајте и...  Загина моторџија во Тетовско

Прочитај повеќе

Д-р Жан Митрев: Кај некои пациенти кај кои ситуацијата е многу влошена, незнам длаи воопшто може да се помогне

Слободен печат

Две лица повредени во пожар во Визбегово (ФОТО)

Слободен печат

На Денот на Бастилја судири во Париз: Белите мантили и жолтите елеци контра полицијата (ФОТО+ВИДЕО)

МИА Агенција

ДВ: ЕУ треба да ги прекине пристапните преговори со Србија сѐ додека на власт е Вучиќ

Слободен печат

ДИК: Граѓаните да излезат на избори, исполнети се сите услови за безбедно гласање

Слободен печат

Тело на мртва жена најдено во стан во Велес, соседите пријавиле непријатна миризба

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Нападната полициска службеничка која извршувала службени задачи

Слободен печат

Штипјанец заврши во станица откако да нападнал својата сопруга

Слободен печат

ЕУ ќе ги избрише Србија и Црна Гора од листата безбедни земји поради големиот број новозаразени

Слободен печат

Зибери: Не сум позитивен на ковид-19, сосема сум здрав и добар

Слободен печат

За 24 часа регистрирани 135 нови случаи на коронавирус во земјава

Слободен печат

МЗ: Матичните лекари добија заштитна опрема, секој дипломиран доктор со лиценца почнува со пракса која месечно се плаќа

Слободен печат