Силен земјотрес ја погоди Грција, се тресеше и Турцијa - Слободен печат

Силен земјотрес ја погоди Грција, се тресеше и Турцијa

Силен земјотрес од 5.4 степени е регистриран во Грција во 22 часот и 58 минути. Според податоците, земјотресот бил регистриан на островот Крит, Грција.

По силниот земјотрес, неколку минути подоцна е регистриран нов земјотрес, но со помала магинтуда, од 3.2 степени според Рихтеровата скала.

За среќа нема пријавено штети или загуби на човечки животи. Претходно, три земјотреса беа регистрирани и во Западна Турција во рок од половина час.

Првиот бил со магнитуда од 4.8 степени, вториот со 4.5 и третиот со 4.4 степени според Рихетровата скала.

Според информациите силните потреси предизвикале паника кај населението кои ги напуштиле своите домови и излегле надвор.

Досега нема пријави за некакви штети или настрадани лица.

Прочитај повеќе

Ивановска: Детектирани се слабите точки и „финтите“ како се злоупотребува дискреционото право

Слободен печат

Дескоска очекува поддршка од сите пратеници за Законот за ЈО

Слободен печат

Прв ден судење за отповикувањето на Трамп- борба за сведоци и доверливи документи

Слободен печат

Др. Дудучки: Голем број млади Кумановци страдаат од пострауматски стресни раствојства настанати во војни

Слободен печат

Трамп „зависен“ од Твитер, во еден ден напиша 142 твита

Слободен печат

Продолжува судењето за „Рекет”

Слободен печат

Остави Коментар

five × five =

Прочитај повеќе

Пратениците ќе расправаат за Законот за заштита од вознемирување на работно место

Слободен печат

Сончево со температура до 11 степени

Слободен печат

Во операција на Интерпол на Балканот спасени десетици жртви на трговија со луѓе

Слободен печат

На еден студент просечно по една банана месечно

Мирослава Бурнс

Испукан солзавец и водени топови: Насилни протести во Цирих против форумот во Давос

Слободен печат

Три лица загинаа откако во Австралија се урна авион за гаснење пожари

Слободен печат