-2 C
Скопје

Си замина уште една скопска урбана легенда, почина сопственикот на култната слаткарница „АПЧЕ“, Елам Кадриа

Пријатели, роднини, познаници преку социјалните мрежи се простуваат од Елам Кадриа, сопственик на познатата скопска слаткарница „Апче“.

Бате Елам како што многумина го нарекувале, починал на 12-ти јануари. Погребот бил одржан вчера во тетовското село Јаловјане.

– Со длабока БОЛКА И ЖАЛ ви сопштуваме на сите роднини и пријатели дека нашиот пред се татко ,дедо и газда на СЛАТКАРНИЦА АПЧЕ со големо срце денес за жал почина погребот со сите протоколи ќе биде на гробиштата во село Јаловјане – Тетово во 13 часот со почит од персоналот на СЛАТКАРНИЦА АПЧЕ ПРЕД СЕ ВЕ ИЗВЕСТУВАМЕ ДЕКА НАШИОТ ГАЗДА НЕ Е ПОЧИНАТ ОД КОРОНА ВИРУС!, стои во фејсбук објавата.

„Скопје остана без уште една градска легенда. Почина нашиот семеен пријател Елам Кадриа, продолжувач и сопственик на традицијата на Слаткарница Апче. Нека му е лесна земја.“, напиша Алекс Ружин на социјалните мрежи.

Прочитајте и...  Денеска се празнува светецот родум од Македонија - Свети Гаврил Лесновски

Поврзани вести

Потписите не можат да го поништат Законот за попис

Весна Тодоровска

На денешен ден – 28 јануари

Слободен печат

Денеска се празнува светецот родум од Македонија – Свети Гаврил Лесновски

Слободен печат

ВИДЕО: И покрај строгите епидемиолошки мерки со црковни ѕвона и пред илјадници луѓе, Вучиќ го откри споменикот на Стефан Немања во Белград

Слободен печат

Трајанов: Попишувачите да бидат вакцинирани

Слободен печат

Заев најави изборен српски јазик во училиштата, Ковачев посакува бугарски со иронична честитка

Слободен печат

Остави Коментар