Европскиот шампион со лекција за Арсенал (ВИДЕО)

На дербито Редси пред своите навивачи со 3:1 славеа против Арсенал и го задржаа максималниот учинок на бодови, вкупно девет на првата позиција на табелата.

Повторно блескаше египетската ѕвезда на „црвените“, Мохамед Салах кој во текот на второто полувреме двапати се запиша во листата на стрелците.

Египќанецот стрелаше најпрвин од пенал во 49 минута, а во 59-та имаше една прекрасна соло акција и уште поубава завршница за 3:0.

Претходно гол-серијата ја стартуваше Матип пред крајот на првото полувреме, а „топчиите“ успеаја само да го ублажат првиот пораз сезонава преку Тореира (85.)

На почетокот од денешната програма Челзи славеше на гостувањето кај Норич, а Манчестер јунајтед ги разочара своите фанови со пораз од Кристал Палас.

Прочитајте и...  Барселона и официјално донесе играч кој ја чини повеќе од милион евра по натпревар

Прочитај повеќе

Аталанта ја растури Валенсија, Нагелсман го надмудри Мурињо (ВИДЕО)

Слободен печат

Де Брујне во главната улога во триумфот на „граѓаните“ (ВИДЕО)

Слободен печат

Вардарци во осминафиналето на ЛШ најверојатно против тимот преку кој лани обезбедија фајналфор

Слободен печат

Тренерот на Лајпциг е нов рекордер во Лигата на шампионите

Слободен печат

Халанд е најголемата грешка на еден од најдобрите ловци на таленти

Слободен печат

Тодоров го избра конечниот список: Отпаднаа тројца дебитанти

Слободен печат

Остави Коментар

20 − десет =

Прочитај повеќе

Рашфорд неизвесен и за Европското првенство

Слободен печат

Ванда провоцира: Не знам дали ќе живееме во Париз или Торино

Слободен печат

Барселона и официјално донесе играч кој ја чини повеќе од милион евра по натпревар

Слободен печат

Ужас во Мексико: Фудбалер уби судија за време на натпревар

Слободен печат

НБА легенда и на 64 години без проблем забива (ВИДЕО)

Слободен печат

На „Енфилд“ никому не му е пријатно, прашајте ги тие од Барселона

Слободен печат