Доминација на гостите: Ван Анхолт го шокираше Јунајтед! (ВИДЕО)

Први три бода за фудбалерите на Хоџсон, водеа со 0:1 после првото полувреме со погодокот на Ају во 32 минута од средбата.

Во 70 минута пенал за домаќините не реализираше Решфорд и така продолжува „црната серија“ од почетокот на сезоната кога станува збор за ударите од белата точка. Надежта на играчите на Солксјер за момент дојде непосредно пред финишот кога после асистенцијата на Марсијал за израмнување се погрижи Џејмс.

И кога сите помислија дека на крајот ќе бидат поделени бодовите, холандскиот интернационалец ван Анхолт го шокираше „Олд Трафорд“.

Доминација на гостите на денешните дуели, освен Кристал Палас славеа уште: Норич-Челзи (2:3), Брајтон-Саутемптон (0:2), Шефилд јунајтед-Лестер 1:2 и Ватфорд-Вест Хем (1:3).

Прочитајте и...  Арсенал од шок во 50 секунда до триумф против Евертон! (ВИДЕО)

Денешната програма ќе биде затворена со дербито на „Енфилд“ помеѓу екипите на Ливерпул и Арсенал (18.30 часот).

Прочитај повеќе

„Пандевци“ загубија, но среќни се што македонскиот фудбал „доби“ ВАР!

Слободен Печат

Нејмар доби црвен картон за да оди на карневалот во Рио!?

Слободен Печат

Продажбата на билетите за дуелот со Косово ќе започне во понеделник

Слободен печат

Грчкиот премиер бара исфрлање на грчките екипи од УЕФА

Слободен печат

Војдан Стојановски:  Треба да веруваме во нас, не треба да гледаме на противниците со респект

Слободен печат

Револуција во фудбалот, Шкотска забрани играње со глава на деца помлади од 12 години

Слободен печат

Остави Коментар

5 × 1 =

Прочитај повеќе

Навивачите на Барселона му се извинија на Брајтвајт за пречекот

Слободен печат

Ѓоковиќ открива како комуницира со Надал и Федерер

Слободен печат

Тренер го победи поранешниот клуб па ги соблече панталоните пред навивачите (ВИДЕО)

Слободен печат

МЗТ Скопје се ослободи од двајца странци

Слободен печат

Фудбалерите на белгиски клуб играле над масовна гробница од Бронзено време

Слободен печат

Најголемата легенда на Бостон носеше дрес на Лејкерси поради Коби (ВИДЕО)

Слободен печат