ШОКАНТНА снимка од Белград: Мајката вози, детето седи на прозор (ВИДЕО) – Слободен печат
ВестиРегион

ШОКАНТНА снимка од Белград: Мајката вози, детето седи на прозор (ВИДЕО)

Оваа снимка е направена во Белград, а авторот на снимката наведува дека жената возела со околу 50 км на час.

Шокантна снимка емитувала српската телевизија „Прва“ на која се гледа мајка како вози, а на совозачкиот прозор седи дете.

Оваа снимка е направена во Белград, а авторот на снимката наведува дека жената возела со околу 50 км на час.

Од комитетот за безбедност велат дека тоа воопшто не е необично, па баш и поради такви случаеви ставен е и нов закон за безбедност во кој се вели дека ниту еден дел од телото не смее да биде надвор од автомобилот додека е во движење.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на Слободен Печат значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени на сајтот.

Тагови

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Close