8 C
Скопје

Шахпаска: Негласањето носи ризик да изгубиме се што постигнаме заедно

Затоа, да не си играме со сопствената иднина, порача Јагода Шахпаска, носителка на коалицијата „Можеме” во ИЕ 3, на последниот ден од изборната кампања.

На 15 јули излези и гласај. Заокружи го бројот 3. За уште повеќе успеси и уште подобра иднина на нас, нашите деца, нашата татковина. Во спротивно, седењето дома и неизлегувањето на гласање, значи и не учествување во носењето на големи и важни одлуки. Негласањето носи ризик да изгубиме се што постигнавме заедно. Затоа, да не си играме со сопствената иднина, порача Јагода Шахпаска, носителка на коалицијата „Можеме” во ИЕ 3, на последниот ден од изборната кампања.
Таа нагласи дека во изминатите три години се донесени големи и историски одлуки и решени се децениски прашања.
– Работевме посветено и на надворешните релации и политики, но работевме посветено и на домашната економија и политики. И секогаш исклучиво во интерес на граѓаните и државата. Затоа денеска горди на сработеното, имаме образ да ја побараме уште еднаш вашата доверба, рече Шахпаска.
Прочитајте и...  И Македонија се подготвува за ковид-вакцината: Еве кој смее, кој не - да се вакцинира

Поврзани вести

ВИДЕО+ФОТО | Пендаровски: Најисплатлива инвестиција е инвестицијата во образованието

Слободен печат

ЕУ предупредува за раст на антисемитизмот

И.И.

Димитриеска- Кочоска: ДИК донесе решение со кое ги отфрли обвинувањата на Филипче

Слободен печат

Некој го прекрстил Царот Лазар во Јован Милостив на фрескоживописот во манастирот Свети Јоаким Осоговски

И.И.

Димитриеска-Кочоска: Буџетот за 2021 година се сведува на расфрлање на пари за непродуктивни цели

Слободен печат

САД воведоа санкции кон иранската група Шахид Меисами

И.И.

Остави Коментар