Серија А: Роналдо ја спаси „старата дама“ во Рим (ВИДЕО)

Во првото големо дерби во Серија А во новата сезона, Рома и Јувентус ги поделија бодовите.

Во дербито на второто коло од Серија А, на „Олимпико“ Рома и Јувентус одиграа без победник 2:2. Рома поведе во 31. минута преку Жордан Верето кој беше прецизен од ударот од пенал кој беше досуден поради играње со рака.

Јувентус преку Кристијано Роналдо на идентичен начин го израмни реузлтатот, на една минута до крајот на полувремето беше прецизен од белата точка.

Но, веќе во следниот напад Рома поведе повторно преку Верето и на пауза замина со предност од 2:1.
Конечниот резултат го постави Кристијано Роналдо во 69. минута, а ова беше неговиот 450. гол во топ пет лигите во Евроопа.

Прочитајте и...  Гатузо: Елмас и натаму позитивен на ковид-19!

Поврзани вести

ВИДЕО: „Граѓаните“ со пресврт, Суарез уште еднаш немоќен пред Баерн!

Слободен печат

ВИДЕО: Фантастичното лево крило на Металург во Топ 5 голови на Лига Европа!

Слободен печат

Модриќ: Не го потценивме Шахтјор, одигравме добро, но не беше доволно!

Слободен печат

ВИДЕО: „Рударите“ го шокираа Реал, Шахтјор славеше без девет првотимци!

Слободен печат

Трка со времето: Дали Роналдо ќе игра против Меси?

Слободен печат

Нови случаи на коронавирус во ракометниот клуб Пролет

Слободен печат

Остави Коментар