21.8 C
Скопје

Се истепале тројца браќа, најстариот завршил во болница, вториот е уапсен, третиот е во бегство

Полицијата во Нови Пазар го уапси А.Б. (38) од овој град под сомнение дека синоќа го претепал нивниот најстар брат со неговиот помлад брат.

Инцидентот на кој претходела расправија се случил околу 22 часот во нивната семејна куќа.

Најстариот од браќата (43) се здобил со тешки телесни повреди, па бил згрижен во Медицинскиот центар во Нови Пазар.

По тепачката, најмладиот брат (22) побегнал, а полицијата сè уште трага по него.

По наредба на Основното јавно обвинителство во Нови Пазар, А.Б. е притворен под сомнение дека сторил кривично дело тешка телесна повреда.

Поврзани вести

Над 60 отсто од новите случаи на Ковид-19 во Лисабон се од индискиот сој

Слободен печат

ВИДЕО | И покрај забраната, на Стоунхенџ се собраа стотици ентузијасти

Слободен печат

Царовска: Истражни органи треба да утврдат како се правеле набавките на учебници

Слободен печат

Израелската војска успешно тестирала противавионски ласер

Слободен печат

ГАЛЕРИЈА: Радовиш го зафати силно невреме, откорнати се неколку дрвја

Слободен печат

Невреме во Струмица: Oткорнати дрвја и урнат електричен столб

Слободен печат

Остави Коментар