Се бараат донации на Фејсбук, а возниот парк на Заеви чини колку 10 амбулантни возила, бесни од опозицијата

Костадинов е лицемерен, срамно е што возниот парк на Заеви е колку 10 амбулантни возила.Директорот на струмичката болница го потврди хаосот и криминалот на семејството Заеви и Филипче во здравството. Додека СДСМ и Филипче ги трошат парите од здравството на сопствен луксуз, скапи автомобили и хациенди, струмичката болница нема пари за ново амбулатно возило и бараа донации замислете на Фејсбук, регираат од опозицијата.

Недостигаат болнички возила во Струмица, директорот Наке Гогов моли за помош

-И додека болницата во Струмица нема амбулантно возило, Заев кој самиот е оттаму го има во својата приватна колекција најлуксузниот автомобил во Македонија – Мајбах кој чини 400.000 евра. Додека болниците молат за помош семејството Заеви има 2 супер – луксузни автомобили Бентли, кое е речиси 200.000 евра. Заев редовно се вози со 10 БМВ мотори, кои се купени на име на една од неговите фирми, а само еден мотор чини 35.000 евра. Здравството е во очајна состојба. Болницата во Струмица бара донации за возило. Нема ковид тестови, нема вакцини. Државата е во тотален хаос. Костадин Костадинов е лицемерен, бидејќи кога ВМРО-ДПМНЕ бараше три амбулантни возила за Струмица владата одговори дека нема потреба. А сега ќе се чека 2 месеци за ново возило- велат од опозициската ВМРО-ДПМНЕ.

Костадинов објави дека обезбедиле возило за струмичката болница, ќе пристигне во декември!

 

Прочитајте и...  ВИДЕО | Проф. Трајковски: Краткотраен локдаун драстично би ги намалил бројките на заразени

Поврзани вести

Македонскиот јазик и идентитет се неспорни, можен патоказ кон Договорот со Бугарија, но не како дел од преговарачката рамка

МИА

Се отвора ли можност политички монтираните случаи да ја добијат правдата?

МИА

Бројките на новозаразени се стабилизираат, мерките се ефикасни ако се почитуваат

Слободен печат

Ковид кризата ги намали приходите од патарина

МИА

Седумдесет и шестгодишен струмичанец со бастун во рака ги мотивира младите да даруваат крв

МИА

Сончево со умерена облачност, по одделни котлини магла

Слободен печат

Остави Коментар

MacedonianAlbanian