Роби Вилијамс: Неколкупати размислував за самоубиство - Слободен печат

Роби Вилијамс: Неколкупати размислував за самоубиство

Британскиот пејач Роби Вилијамс проговори за своето мрачно минато кога животот му бил многу поинаков отколку денес. Во тоа време, како што вели, со девојката живеел во „темната куќа“ и консумирал големи количини кокаин.

Признал и дека дури неколкупати размислувал за самоубиство, а причина за тоа биле различините гласови и чекори кои често ги слушал, а кои го наведувале на смрт.

„Тогаш навистина консумирав многу кокаин. Бев во куќата и слушав чекори како се качуваат по скалите, а постепено стануваше сè полошо и полошо. Девојката мислеше дека тоа е нејзиниот дедо, рекол пејачот за Дејли мејл.

„Влегував во колата и седнував на задното седиште. Два месеци подоцна, веќе не можев да се справувам со тоа. Помислив, ако ова продолжи да се случува, ќе се убијам“, раскажува Вилијамс.

Прочитајте и...  Хороскоп за 18 февруари вторник – Стрелците ги очекува нова љубов, Рибите ќе добијат пари

„Едно утро се разбудив и видов темна магла на креветот. Бев толку престрашен да отидам до тоалетот и да си ги измијам забите зашто морав да поминам низ маглата. Тогаш ѝ реков на девојката дека заминувам и ѝ реков да дојде со мене. Отидовме во хотел, а подоцна дознав дека таа куќа е изградена над гробишта во која се закопани луѓе кои умреле од чума, се присетува Вилијамс.

Прочитај повеќе

Австралиската Ким Кардишијан е помеѓу најпопуларните фитнес блогерки на светот (ФОТО)

Слободен печат

Шерон Озборн ја смени фризурата по која беше впечатлива! (ФОТО)

Слободен печат

Мишел Обама сподели фотографија од нејзината матура! (ФОТО)

Слободен печат

Кои се најопасните сексуални пози?

Слободен печат

Рита Ора со провокативна фотографија ги покажа новите тетоважи (ФОТО)

Слободен печат

Ирина Шајк ги распамети мажите околу неа со своето играње! (ВИДЕО)

Слободен печат

Остави Коментар

четиринаесет + оне =

Прочитај повеќе

Еден од омилените тајни агенти си пронајде нова професија (ФОТО)

Слободен печат

Џастин Тимберлејк проговори за траумите кои ги доживеа на почетокот од кариерата (ВИДЕО)

Слободен печат

Оливија Кулпо изгледа беспрекорно во трендот што ќе доминира летово! (ФОТО)

Слободен печат

Тито, Хитлер, Фројд и Сталин: Во иста година живееле во ист град!

Слободен печат

По 35 години решена мистеријата на плочата на Бајага, програмерите го дешифрираа записот (ВИДЕО)

Слободен печат

Хари и Меган својот син го одгледуваат како веган: Кралицата загрижена за здравјето на малиот Арчи

Слободен печат