Ристиќ: Пластични шишиња и друг отпад со саати и саати течат со Вардар (ВИДЕО)

Укинете го Министерството за животна средина! Шо ќе ни е?! Шо ќе ни е?! Пластични шишиња и разен друг отпад со саати и саати течат со Вардар!!! И така со години!!!, напиша aктерката и активистка Ирена Ристиќ на Фејсбук.

-Слободно украдете ги парите со кои би се санирала оваа хаварија и би се санкционирале сторителите, пошто секако само тоа знаете да правите!!! Да крадете!!! Не се преправајте дека нешто ве допира и дека демек нешто преземате!!! Ни грам љубов, ни грам осет немате за оваа земја!!! Да би Вардар ве однел, да би!!!, напиша Ристиќ.

Укинете го Министерството за животна средина! Шо ќе ни е?! Шо ќе ни е?! Пластични шишиња и разен друг отпад со саати и саати течат со Вардар!!!И така со години!!!Слободно украдете ги парите со кои би се санирала оваа хаварија и би се санкционирале сторителите, пошто секако само тоа знаете да правите!!!Да крадете!!!Не се преправајте дека нешто ве допира и дека демек нешто преземате!!! Ни грам љубов, ни грам осет немате за оваа земја!!! Да би Вардар ве однел, да би!!!

Publiée par Irena Ristic sur Mercredi 5 août 2020

Прочитајте и...  Помпео: САД создаваат колиција против рускиот гасовод, само се чекаат резултатите за труењето на Навални

Прочитај повеќе

Утре без вода дел од корисниците од општина Чаир

Слободен печат

Маричиќ – Тимоние: Франција е силен поддржувач за брз почеток на преговорите со ЕУ

Слободен печат

Кризата засега не влијае врз депозитите: Граѓаните не чепнале по заштедите, ама бараат повеќе кредити

Весна Дамчевска

Пановски: Податоците да не се кријат, има начини како да се намали смртноста од ковид-19

Зонско паркирање во Карпош нема и цела година по маалскиот референдум

Нов протест утре на ВМРО-ДПМНЕ против неправда, реваншизам и насилство

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Германски ковид- 19 екперти доаѓаат во Косово

Илинка Иљоска

Проект за европска железничка мрежа: Ќе се обнови „Транс-Јуроп Експрес“ со супербрзи и ноќни возови

Слободен печат

Бектеши: Четвртиот сет на економски мерки ќе бидат потаргетирани

Слободен печат

Прекината седницата за избор на заменици министри, се чека Извештај од ДИК

Слободен печат

На полноќ завршува јавниот повик за субвенции за инвертер клими, досега 4.060 пријави

Слободен печат

Обвинение против скопјанец кој пред малолетните деца ја тепал сопругата со боксови