Работнички го донесе и репрезентативецот Вашингтон

Екипата на Работнички за неполн ден откако му беше укината суспензијата од ФИБА за трансфери, ангажира дури тројца нови кошаркари со кои ќе атакува на трофеите во Купот на Македонија и во првенството.

По ангажманот на Стефан Младеновиќ и на Ксавиер Џонсон, денеска тимот од Градски парк го донесе најзвучното засилување, Дариус Вашингтон.

Американецот кој настапува за македонската репрезентација доаѓа од редовите на грчкиот второлигаш Ираклис. Претходно во кариерата има настапувано за ПАОК, Галатасарај, Лотоматика Рома, Турк Телеком, Хапоел Елијат, Ле Ман.

Прочитајте и...  Ученикот Лампард поуспешен од учителот Мурињо (ВИДЕО)

Прочитај повеќе

Барди и Леванте ги симнаа „кралевите“ од тронот (ВИДЕО)

Слободен печат

Јокиќ чита книги за коњи, а ние победуваме

Слободен печат

Милан испушти победа, Роналдо 11. натпревар по ред ги тресе мрежите (ВИДЕО)

Слободен печат

Алушовски: Верувам дека Вардар идната година ќе игра во Лигата на шампионите

Слободен печат

Вернер нема дилема: Клоп е најдобар тренер во светот

Слободен печат

Петарда на Лајпциг во Гелзенкирхен, Халанд не запира да ги тресе мрежите (ВИДЕО)

Слободен печат

Остави Коментар

2 × 3 =

Прочитај повеќе

„Граѓаните“ на крилјата Жезус до триумф над Лестер (ВИДЕО)

Слободен печат

Федерер откри што ќе прави во пензија

Слободен печат

Поранешните вардарци на цена, Србија за прв пат во историјата ќе добие селектор-странец

Слободен печат

Шпанската полиција која уапси екс фудбалер на Реал Мадрид открива во која лига има највеќе местенки

Слободен печат

„Покерот“ на Меси ги смири навивачите на „Камп Ноу“ (ВИДЕО)

Слободен печат

Порто со фуриозно второ полувреме го реши Вардар

Слободен печат