Проверете кои делови од Скопје утре ќе останат без струја и вода

Без струја утре од 8.30 до 11.30 ќе бидат корисниците од ул. „Димо Хаџи Димов” бр. 123 во Кисела Вода, а во оваа општина струја од 8.30 до 14.30 часот ќе немаат и корисниците на ул. „Јанко Мишиќ”.

Најавениот прекин е заради технички зафати во дистрибутивната електромрежа, соопшти Регионалниот центар за управување со кризи (РЦУК) по известување добиено од „ЕВН Македонија”.

Електрична енергија утре ќе нема и во делови на Карпош – од 9 до 12 часот струја ќе немаат корисниците од ул. „Јурин Гагарин” со броеви: 24, 30, 36а, 44а,  52, 58 и 70,  бул. „Митрополит Теодосиј Гологанов” бр. 92, дел на ул. „Струшка” и ул. „Козле” од бр. 140 до бр.172, како и корисниците од објектите околу фирмата „Вериан ДООЕЛ” на бул. „Илинден”.

Прочитајте и...  Колку чини еврото денеска?

Од 12 до 14 часот во општина Карпош струја ќе немаат и корисниците од објектите околу фирмата „Дот мебел” на бул. „Илинден”.

РЦУК соопшти и за прекинато водоснабдување утре од 9 часот за корисниците на дел од улиците „Кирил и Методиј” и „Даме Груев” во општина Центар.

Според известување од  ЈП „Водовод”, прекинот ќе биде поради  отстранување дефект на затворач на водоводна мрежа и ќе трае до завршување на интервенцијата.

Прочитај повеќе

Јанушев: Се обврзуваме да работиме чесно и посветено за секој граѓанин

Слободен печат

Србија: Во Белград и Нови Сад започна антивладиниот протест

Слободен печат

Црна Гора: Потврдени 87 нови случаи со Ковид-19 во последното деноноќие

Слободен печат

Шекеринска: Граѓаните денес се еднакви со најмоќните во НАТО и со отворено добредојде во ЕУ

Слободен печат

Грција: Регистриран 41 нов случај на коронавирус, 26 од нив се туристи

Слободен печат

Српската опозиција бара информации за сите уапсени на протестите, назначување нов кризен штаб и објективност на РТС

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Николоски: Изградба на автопатот од Градско преку Прилеп до Битола и грчката граница

Слободен печат

Девојка од Тетово е 24-годишниот пациент починат од Ковид-19: Попуштило срцето и добила тромбоемболија

Мирослава Бурнс

Над 12 милиони луѓе заразени со Ковид-19 ширум светот

Слободен печат

Уапсени 40 учесници во заложничката криза недалеку од Јоханесбург

Слободен печат

Зибери: Ќе бидам премиер за сите, ги поканувам сите заедници да гласаат за нова надеж во земјата

Слободен печат

Во Ерџелија приведени неколку лица осомничени за изборен поткуп

Слободен печат