Пожар на авионот на јапонскиот премиер Абе

Во владиниот авион на Јапонија, со кој јапонскиот премиер Шинѕо Абе денеска отпатува во Тајланд, избувна пожар кој е изгаснат за кратко време, соопштија властите.

Пожарот го зафатил задниот дел на авионот „Боинг 777-300 ЕР”, додека членовите на екипажот ја подготвувале храната за време на летот и веднаш го изгасиле, пренесува јапонската агенција Кјодо.

Како што е наведено, никој не е повреден и не бил променет планот на летот.

Овој авион во април го замени „Боинг 747″ што до тогаш го користеше Владата на Јапонија.

Прочитајте и...  Пристигнаа резулати од антитела: Дури 270.000 Израелци биле заразени од коронавирус

Прочитај повеќе

Проф. Давидковски: Маските може да бидат услов за регуларност или партиска манипулација со гласачите, зголемување на саатницата за гласање

Слободен печат

Путин ја одобри новата доктрина за употреба на нуклеарното оружје

Слободен печат

Андоновиќ: Политички проект за рушење на Трамп и судир во американскиот политички естаблишмент (ВИДЕО)

Слободен печат

Меѓународно истражување „КОВИД-19 и ментално здравје”

МИА Агенција

Битиќи: Трет пакет економски мерки – платежна картичка за активните невработени лица, ваучер за домашен туризам (ВИДЕО)

Слободен печат

ИНТЕРВЈУ Проф. др. Сашко Јовев: Докажавме дека нашата земја има здравство од европски ранг!

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Џорџ Буш: Убиството на Флојд е шокантен неуспех во борбата против расизмот

Слободен печат

Кривичен суд: Вработениот во судската писара е негативен на вирусот

МИА Агенција

Италија од денеска ги отвора границите, засилените мерки остануваат

Слободен печат

Гневот од САД се пресели во Европа: Демонстрации во Париз против расната неправда и полициската бруталност (ФОТО+ВИДЕО)

Слободен печат

Потресен говор на мајката на ќерката на Џорџ Флојд: Таа е доказ дека тој беше добар човек! (ВИДЕО)

Слободен печат

Д-р Грубовиќ Растворцева за лекувањето со крвна плазма на болните од Ковид-19 – Критериуми, испитувања и евентуален ризик (ВИДЕО)

Слободен печат