15 C
Скопје

Повторно се тресеше Хрватска: Земјотрес е забележан и во Словенија

Земјотрес со јачина од 3,3 степени според Рихтеровата скала е почувствуван во областа на централна Хрватска во 23.15 часот, јавуваат хрватските медиуми.

Потресот траеше неколку секунди, а првата проценка на големината како и точната локација на епицентарот се уште се очекува, пренесува Јутарњи лист.

Според Европскиот медитерански сеизмолошки центар, земјотрес со јачина од 2,5 степени според Рихтеровата скала е регистриран во Словенија во скоро исто време.

Поврзани вести

Демократите победија на изборите во Херцег Нови, партијата на Ѓукановиќ доби само 6 места

Слободен печат

ВИДЕО | Необично грабнување во Татарстан: Украле авион, се урнаа неколку минути по полетувањето и загинаа

Слободен печат

ВИДЕО: Шпанците излегоа на улиците за да го прослават укинувањето на карантинот – шест месеци беа заклучени

Слободен печат

Медиумски фонд, со пари од медицинскиот канабис!

Љубиша Николовски

ВИДЕО: Непоканет гостин му ја украде славата на министерот додека даваше изјава

Слободен печат

Индија мака мачи со пандемијата, регрутира поранешен воен медицински персонал

Слободен печат

Остави Коментар